Kooperativa > Novinky >Kooperativa na českém trhu již 20 let

Kooperativa na českém trhu již 20 let

28. května 2011, oslaví pojišťovna Kooperativa 20 let svého působení na českém trhu. Přesně před 20 lety totiž obdržela licenci k podnikání v pojišťovnictví a stala se první soukromou pojišťovnou v tehdejším Československu. Za 20 let se postupně vypracovala mezi největší české pojišťovny a v prvním čtvrtletí roku 2011 dokonce obsadila pozici jedničky českého trhu.

„Za 20 lety Kooperativy můžeme vidět leccos – desítky miliard pojistného, miliony uzavřených smluv, miliony vyřešených škod, desítky milionů telefonátů, e-mailů, naježděných kilometrů, ale především neuvěřitelné množství práce, kterou při budování této firmy odvedla spousta skvělých, ochotných a schopných lidí“, rekapituluje 20 let Martin Diviš, generální ředitel pojišťovny Kooperativa.

V roce 1991 měla Kooperativa cca 50 zaměstnanců a zaměřovala se zejména na pojištění pro podnikatelské subjekty. Přijaté pojistné v roce 1991 dosáhlo výše 90 milionů . Dnes Kooperativa nabízí ucelenou šíři pojistných produktů jak pro podnikatele, tak pro soukromé osoby, a předepsané pojistné v roce 2010 bylo téměř 31 miliard Kč. Zajímavostí také je, že v průběhu 20leté existence Kooperativou prošlo přes 27 tisíc zaměstnanců.

Významným bodem v rozvoji Kooperativy byla demonopolizace povinného ručení v roce 2000. Kooperativa zaujala přes 1 milion motoristů, kterým pojistila jejich vozidla. Stala se tak druhou nejúspěšnější pojišťovnou v povinném ručení a tuto pozici si drží dodnes.

Podstatou pojišťoven je ale zejména krytí škod, které jejím klientům vzniknou. Za svou existenci Kooperativa vyřídila přes 4,5 milionu pojistných událostí a vyřešila tak problémy několika milionů klientů.

Klienti se na nás mohou v každé situaci 100procentně spolehnout, nikdy se nebudeme snažit na ně nějak „vyzrát“, říkat jim polopravdy, „mlžit“, podrážet ceny, zamlčovat fakta. I to je pro mě Kooperativa“, říká s hrdostí Martin Diviš. Jeho slova potvrzuje i několikanásobné obhájení titulu Pojišťovna roku v nejvýznamnějších anketách, které v ČR hodnotí finanční a pojistný sektor. 

Služeb Kooperativy dnes využívá přes dva miliony klientů, kteří si sjednali přes 4 miliony pojistných smluv. Kooperativa je klientům k dispozici po celé ČR ve více než 300 obchodních místech


Novinky

Kooperativa Vám z povinného ručení zaručí 100procentní úhradu škody

Povinné ručení Kooperativy přináší další unikátní produkt. Pojištění NA100PRO totiž klientům Kooperativy nabídne kromě přímé likvidace a rozšířených asistenčních služeb, také stoprocentní úhradu škody. více »

Kooperativa na českém trhu již 20 let

28. května 2011, oslaví pojišťovna Kooperativa 20 let svého působení na českém trhu. více »

Novinky v povinném ručení od Kooperativy

Kooperativa zavádí od dubna 2010 nově možnost uplatnění speciální slevy "bonus Důvěra" na nových smlouvách povinného ručení sjedaného klienty - fyzickými osobami. Jedná se o podmínečný "zálohový" bonus, díky kterému klient získá až 30% slevu na své povinné ... více »