Kooperativa > Povinné ručení - Poradna> Jak uplatnit nárok na bonus u povinného ručení

Jak uplatnit nárok na bonus u povinného ručení

Po uzavření pojistné smlouvy povinného ručení je nutné do 2 měsíců,  zaslat pojišťovně potvrzení o bezeškodní době z předešlé pojišťovny. Toto potvrzení získáte po ukončení řádného pojištění u předchozí pojišťovny, která je povinna Vám potvrzení vystavit a zaslat.

Vše probíhá v dostatečné časové rezervě a 2 měsíční lhůta na předložení potvrzení pojišťovně by měla být dostatečná.

Pojišťovna má nárok si Váš předložený bonus zkontrolovat ve společné databázi pojišťoven a ověřit nárok na bonus. Někdy pojišťovna takto prověří Váš nárok i bez dodání potvrzení a následně na jeho dodání netrvá. Nicméně pojišťovna má nárok toto potvrzení vyžadovat a proto není vhodné otálet a doufat, že jej pojišťovna nebude vyžadovat. Pokud potvrzení není dodáno do 2 měsícú od počátku pojištění, má pojišťovna nárok na navýšení ceny pojištění a jej jenom na její libovůli, zda Vám vyjde vstříc, nebo bude na tomto navýšení trvat.

 

 

Novinky

Kooperativa Vám z povinného ručení zaručí 100procentní úhradu škody

Povinné ručení Kooperativy přináší další unikátní produkt. Pojištění NA100PRO totiž klientům Kooperativy nabídne kromě přímé likvidace a rozšířených asistenčních služeb, také stoprocentní úhradu škody. více »

Kooperativa na českém trhu již 20 let

28. května 2011, oslaví pojišťovna Kooperativa 20 let svého působení na českém trhu. více »

Novinky v povinném ručení od Kooperativy

Kooperativa zavádí od dubna 2010 nově možnost uplatnění speciální slevy "bonus Důvěra" na nových smlouvách povinného ručení sjedaného klienty - fyzickými osobami. Jedná se o podmínečný "zálohový" bonus, díky kterému klient získá až 30% slevu na své povinné ... více »